Azərbaycan Respublikası Dağlıq Qarabağ bölgəsinin Azərbaycanlı İcması

az en ru

Struktur

Struktur

               “Azərbaycan Respublikasının Dağlıq Qarabağ Bölgəsinin Azərbaycanlı İcması” 

          İctimai Birliyinin 20 dekabr 2018-ci il tarixində keçirilən II Qurultayında seçilmiş

                                                              İdarə Heyəti 

 

S/s

Soyadı, adı, atasının adı

Təvəllüdü, doğulduğu yer

 

Yaşayış yeri

 

İş yeri və vəzifəsi

Qeyd

1.

Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu

 

1980, Şuşa şəhəri

Bakı şəhəri

Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyində Beynəlxalq Hüquq və müqavilələr  idarəsində birinci katib

İdarə Heyətinin sədri

2.  

Cahangirov Asif Əbülfət oğlu

1958, Ağcabədi rayonu

Bakı şəhəri

2018-ci ilədək Vergilər Nazirliyi Aparatının rəhbəri, Departament rəisinin, idarə direktorunun müavini vəzifələrində işləmişdir. Tarix üzrə fəlsəfə doktorudur. 

İdarə Heyəti sədrinin müavini - İctimai Birliyin fəaliyyətinin əlaqələndiricisi

 3. 

Əhmədov Elçin İldırım oğlu

1967, Şuşa şəhəri

Bakı şəhəri

AR Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının professoru, siyasi elmlər doktoru

İdarə Heyəti sədrinin müavini

 4. 

Səfərov Bayram Əsəd oğlu

1951, Şuşa şəhəri

Bakı şəhəri

Şuşa Rayon Icra Hakimiyyətinin  başçısı

 

5. 

Bədəlbəyli Fərhad Şəmsi oğlu

1947, Bakı şəhəri

Bakı şəhəri

Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, professor

 

6. 

Rzayev Rövşən Şükür oğlu

1962, Bakı şəhəri

Bakı şəhəri

Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri

 

 7. 

Abdullayev Kamal Mehdi oğlu

1950, Bakı şəhəri

Bakı şəhəri

Azərbaycan Dövlət Dillər Universitetinin rektoru, akademik

 

8. 

Polad Bülbül oğlu

1945, Bakı şəhəri

Moskva şəhəri

Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri

 

9. 

Adıgözəlzadə Murad Zöhrab oğlu

1973, Bakı şəhəri

Bakı şəhəri

Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının direktoru

 

10. 

Usubov Şahmar Şahhüseyn oğlu

1953, Xocalı kəndi

Goranboy rayonu

Xocalı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı

 

11. 

Məmmədov Elman Camal oğlu

1950, Xocalı kəndi

Bakı şəhəri

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı

 

12. 

Bağırov Elməddin Mirzə oğlu

1981, Xocalı kəndi

Goranboy şəhəri

Xocalı rayon Gənclər və İdman idarəsinin rəisi

 

13. 

Hüseynova Samirə Bakir qızı

1979, Xocalı kəndi

Bakı şəhəri

Xocalı şəhər 2 saylı tam orta məktəbinin müəllimi

 

14. 

Ağayeva Dürdanə Allahverdi qızı

1972, Xocalı kəndi

Bakı şəhəri

Xəzər rayonu Buzovna qəsəbəsi rabitə şöbəsində  rabitəçi

 

15. 

Ələkbərov Ceyhun Vəkil oğlu

1976, Xocalı kəndi

Bakı şəhəri

Efiopiyanın Azərbaycanda fəxri konsulu, iş adamı

 

 16.

Quliyev Qalib Bəyməmməd oğlu

1986, Xocalı kəndi

Gəncə şəhəri

“Xocalının səsi” qəzetinin baş redaktoru

 

 17.

Hüseynov Eyvaz Mövsüm oğlu

1959, Xocavənd rayonu

Beyləqan rayonu

Xocavənd Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı

 

18. 

Əliyev Ceyhun Şəfahət oğlu

1975, Xocavənd rayonu Kuropatkin kəndi

Bakı şəhəri

“PROSYS” (kompüter proqramlaşdırması) MMC-nin baş meneceri

 

19. 

Cəfərov Fuad Fazil oğlu

1985, Xocavənd rayonu

Bakı şəhəri

“PAŞA Bank” ASC-nin eksperti

 

20. 

Mövsümlü Nigar İlyas qızı

1998, Bakı şəhəri

Bakı şəhəri

“Unilever” istehsalatçı firmasında Azərbaycan və Gürcüstan ölkələri üzrə müdir müavini

 

21. 

Qasımova Flora Qasım qızı

1947, Xankəndi şəhəri

Bakı şəhəri

Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı

 

22. 

Vəliyeva Xatirə Yusif qızı

1965, Xankəndi şəhəri

Bakı şəhəri

Bakı şəhəri Tibbi Bədən Tərbiyəsi Dispanserinin həkim-laborantı

 

23. 

Qafarov Ramiz Yapon oğlu

1961, Ağdərə rayonu

Bərdə rayonu

Ağdam RİH başçısının Yeni Qaralar kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi

 

 

 

VİDEO

İbad Hüseynov — Azərbaycan hərbçisi

İŞĞAL OLUNMUŞ RAYONLARIMIZ

  • XANKƏNDİ

  • XOCALI

  • ŞUŞA

  • LAÇIN

  • XOCAVƏND

  • KƏLBƏCƏR

  • AĞDƏRƏ

  • AĞDAM

  • CƏBRAYIL

  • FÜZULİ

  • QUBADLI

  • ZƏNGİLAN

QARABAĞ FOTOLAR