Struktur

“Azərbaycan Respublikasının Dağlıq Qarabağ Bölgəsinin Azərbaycanlı İcması” İctimai Birliyinin 20 dekabr 2018-ci il tarixində keçirilən II Qurultayında seçilmiş
İdarə Heyəti
 
S/s
Soyadı, adı, atasının adı
Təvəllüdü, doğulduğu yer
Yaşayış yeri
İş yeri və vəzifəsi
Qeyd
1.
Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu
1980, Şuşa şəhəri
Bakı şəhəri
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyində Beynəlxalq Hüquq və müqavilələr  idarəsində birinci katib
İdarə Heyətinin sədri
2.  
Cahangirov Asif Əbülfət oğlu
1958, Ağcabədi rayonu
Bakı şəhəri
2018-ci ilədək Vergilər Nazirliyi Aparatının rəhbəri, Departament rəisinin, idarə direktorunun müavini vəzifələrində işləmişdir. Tarix üzrə fəlsəfə doktorudur. 
İdarə Heyəti sədrinin müavini - İctimai Birliyin fəaliyyətinin əlaqələndiricisi
 3. 
Əhmədov Elçin İldırım oğlu
1967, Şuşa şəhəri
Bakı şəhəri
AR Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasının professoru, siyasi elmlər doktoru
İdarə Heyəti sədrinin müavini
 4. 
Səfərov Bayram Əsəd oğlu
1951, Şuşa şəhəri
Bakı şəhəri
Şuşa Rayon Icra Hakimiyyətinin  başçısı
 
5. 
Bədəlbəyli Fərhad Şəmsi oğlu
1947, Bakı şəhəri
Bakı şəhəri
Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, professor
 
6. 
Rzayev Rövşən Şükür oğlu
1962, Bakı şəhəri
Bakı şəhəri
Azərbaycan Respublikası Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri
 
 7. 
Abdullayev Kamal Mehdi oğlu
1950, Bakı şəhəri
Bakı şəhəri
Azərbaycan Dövlət Dillər Universitetinin rektoru, akademik
 
8. 
Polad Bülbül oğlu
1945, Bakı şəhəri
Moskva şəhəri
Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri
 
9. 
Adıgözəlzadə Murad Zöhrab oğlu
1973, Bakı şəhəri
Bakı şəhəri
Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasının direktoru
 
10. 
Usubov Şahmar Şahhüseyn oğlu
1953, Xocalı kəndi
Goranboy rayonu
Xocalı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı
 
11. 
Məmmədov Elman Camal oğlu
1950, Xocalı kəndi
Bakı şəhəri
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı
 
12. 
Bağırov Elməddin Mirzə oğlu
1981, Xocalı kəndi
Goranboy şəhəri
Xocalı rayon Gənclər və İdman idarəsinin rəisi
 
13. 
Hüseynova Samirə Bakir qızı
1979, Xocalı kəndi
Bakı şəhəri
Xocalı şəhər 2 saylı tam orta məktəbinin müəllimi
 
14. 
Ağayeva Dürdanə Allahverdi qızı
1972, Xocalı kəndi
Bakı şəhəri
Xəzər rayonu Buzovna qəsəbəsi rabitə şöbəsində  rabitəçi
 
15. 
Ələkbərov Ceyhun Vəkil oğlu
1976, Xocalı kəndi
Bakı şəhəri
Efiopiyanın Azərbaycanda fəxri konsulu, iş adamı
 
 16.
Quliyev Qalib Bəyməmməd oğlu
1986, Xocalı kəndi
Gəncə şəhəri
“Xocalının səsi” qəzetinin baş redaktoru
 
 17.
Hüseynov Eyvaz Mövsüm oğlu
1959, Xocavənd rayonu
Beyləqan rayonu
Xocavənd Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı
 
18. 
Əliyev Ceyhun Şəfahət oğlu
1975, Xocavənd rayonu Kuropatkin kəndi
Bakı şəhəri
“PROSYS” (kompüter proqramlaşdırması) MMC-nin baş meneceri
 
19. 
Cəfərov Fuad Fazil oğlu
1985, Xocavənd rayonu
Bakı şəhəri
“PAŞA Bank” ASC-nin eksperti
 
20. 
Mövsümlü Nigar İlyas qızı
1998, Bakı şəhəri
Bakı şəhəri
“Unilever” istehsalatçı firmasında Azərbaycan və Gürcüstan ölkələri üzrə müdir müavini
 
21. 
Qasımova Flora Qasım qızı
1947, Xankəndi şəhəri
Bakı şəhəri
Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin deputatı
 
22. 
Vəliyeva Xatirə Yusif qızı
1965, Xankəndi şəhəri
Bakı şəhəri
Bakı şəhəri Tibbi Bədən Tərbiyəsi Dispanserinin həkim-laborantı
 
23. 
Qafarov Ramiz Yapon oğlu
1961, Ağdərə rayonu
Bərdə rayonu
Ağdam RİH başçısının Yeni Qaralar kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi